وب سایت شرکت بین المللی کارانا به دلیل ...... مسدود می باشد

 آسمان مجازی کارانا | اولین تولید کننده آسمان مجازی در ایران

آسمان مجازی کارانا

طراحی سیستم آسمان مجازی کارانا به منظور ایجاد ارتباط بین طبیعت و معماری داخلی و دست یابی به حس زیبای طبیعت گرایی برای انسانها صورت پذیرفت . در سیستم آسمان مجازی کارانا از ترکیب فنون و رشته های تخصصی ؛ عکاسی طبیعت – گرافیک – چاپ – معماری داخلی – مهندسی ساختمان – برق و الکترونیک ؛ استفاده شده تا حاصل این تخصصها ولی زیبا و منحصربفرد را در اختیار مشتاقان و علاقمندان معماری داخلی طبیعتگرا قرار دهد . ایجاد شبکه بندی های منظم در سیستم سقف آسمان مجازی کارانا ؛

توهم زیبای وجود دریچه هایی رو به آسمان زیبا و تماشای ابرهای پربار و شکوفه های تازه درختان را به بیننده هدیه می نماید . که به گفته روانشناسان تاثیر مستقیمی در روحیه بیننده ایجاد می نماید .

شرکت و برند کارانا بعنوان اولین مبدع این سیستم سقف کاذب نوین از سال ۱۳۸۸ با سعی و خطاها و آزمایشات پرهزینه و زمان بر توانست به این محصول کنونی دست پیدانماید و از سال ۱۳۸۹ به بازار عرضه نماید .

تجربه نصب سیستم آسمان مجازی کارانا دراولین پروژه بیمارستانی دریچه جدید برای عرضه محصولات کارانا گشود و مشاهده تغییرات در روحیه بیماران و کادر بیماستانی موجب گسترش محصولات برند کارانا در بیشتر بیمارستانهای سراسر کشور و همچنین کشورهای ترکیه و عراق شد .

بطورکلی سیستم آسمان مجازی کارانا برای هر فضایی که انسان ساعات زیادی در آن سپری می نماید توصیه می شود و قطعا تاثیر آن علاوه بر زیباتر شدن معماری داخلی در روحیه و انرژی افراد نیز مشاهده می گردد .

دریافت جایزه شهرت برند ایران از دانشگاه علامه طباطبایی  در سال ۱۳۹۵ و دریافت جایزه شهرت برند از اتحادیه اروپا طی مراسمی در کاخ سلطنتی اتریش در سال ۲۰۱۶  نتیجه عملکرد درست تیم اجرایی و مدیریت  شرکت کارانا  در طراحی دقیق و باکیفیت محصولات آسمان مجازی کارانا بود .

امروز در بازار داخلی دیگر آسمان مجازی کارانا تنها نیست و صدها شرکت کوچک و بزرگ از ایده برند کارانا استفاده می نمایند و محصولات مشابهی تولید می کنند که این امر باعث  افتخار برند کارانا می باشد که با ایجاد یک خط کاری جدید و طرز تفکر جدید در صنعت ساختمان کشور ایران ؛ اشتغال جوانان این مرز و بوم را در رشته کاری خود رقم زده است .

تا جایی که آکادمی کارانا تاسیس شد و با همکاری دانشگاه علمی کاربردی و سازمان فنی و حرفه ای کشور و موسسات عالی آموزشی ؛ تدریس سیستمهای آسمان مجازی کارانا و سقف کشسان کارانا برای مهندسین و علاقمندان به اشتغال در این صنعت فراهم شده است . شرکت کارانا

ارزش معنوی آموزش و کارآموزی و اشتغالزایی برای بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان سراسر کشور در سال ۹۶ را بالاتر از هر سرمایه ای برای خود دانسته و مفتخر است که سهم اندکی در اشتغالزایی و ایجاد کسب و کار جوانان سرزمین پاک ایران داشته است .

آسمان مجازی کارانا چیست

این محصول ( آسمان مجازی ) تصویری حقیقی از آسمان می باشد که با روشهای خاصی بصورت تایلهای مربع شکل تولید شده و برروی سقف نصب می شود و بعلت نورانی بودن آن، نمایی نزدیک به واقعیت را برای بیننده فراهم می سازد.

این منظره طبیعی آسمان مجازی در فضای داخلی علاوه براینکه به زیبایی و لطافت محیط کمک می کند دارای خواص مهمی از نظر درمانی نیزمی باشد.

افتخار بزرگیست که با بهترین مهندسان، معماران و طراحان داخلی ساختمان همکاری می کنیم و برای کمک به درک مفاهیم منحصر به فرد محصولات خود فراتر از طیف گسترده گزینه های استاندارد برند کارانا از طراحی های ویژه و سفارشی طراحان استقبال می نماییم .

آسمان مجازی

طراحان  آسمان مجازی کارانا و استادکاران کارخانه کارانا با انعطاف پذیری بالا در طراحی های ویژه که شاخصه سیستم این برند می باشد برای تولید و اجرای پروژه های خاص مشتاق همکاری هستند.

این سیستم نوین سقف کاذب ترکیبی از عکسهای تصویربرداری شده از آسمان و درختان می باشد که بصورت تایلهای مربع شکل و با استفاده از ورقهای طلقی مخصوص در شبکه های استاندارد سقف کاذب قرار می گیرند و با نورپردازی از پشت سطح تصویر ؛ جلوه ای زیبا از آسمان را روی سقف ایجاد می کنند .

آسمان مجازی علاوه بر زیبایی خواص متعددی دارد که برخی از مهمترین این خواص عبارتند از:

۱ – ایجاد آرامش و کاهش استرس در بیننده

۲- بالا بردن کارایی یا راندمان کاری

۳- بالا بردن نشاط و روحیه بیمار

۴- بالا بردن آستانه عصبانیت و خستگی در افراد

همه ما انسان ها از تماشای طبیعت و مناظر زیبای آن برداشت درونی متفاوتی داریم اما در مورد تماشای منظره زیبای آسمان تمامی ما هم نظر می باشیم و با تماشای آسمان زیبا احساس آرامش می کنیم و با تمام وجود لذت می بریم.

هدف شرکت ما ایجاد ارتباطی مجدد میان انسان شهرنشین با طبیعت و آسمان زیبا می باشد و با آوردن این زیبایی به داخل محیط کار- درمان و زندگی تلاش می کنیم این حس را به مشتریان هدیه کنیم . استفاده از آسمان مجازی در محیطهایی که افراد ساعات زیادی (بیش از ۴ ساعت ) بصورت مداوم در آن سپری می کنند توصیه می شود.

تاریخ چه آسمان مجازی

ما از سال ۱۳۸۲ به امور معماری و دکوراسیون داخلی و تولید قطعات دکوراسیون چوبی در شرکت  و کارگاه خود با نام تجاری اتود مشغول به کار بودیم و در آن دوره هم به دلیل دقت در طراحی ها و کیفیت بالای تولیدات , برند اتود در این رشته را بسیار مشهور و معتبر ساخته بودیم که نتیجه آن دریافت جوایز و نشانهای متعدد از نهاد های معتبر بود .

لیکن همواره در اتاق فکر خود دغدغه ساخت یک متریال خاص و جدید در صنعت معماری داخلی را داشتیم و راه های بسیاری را پیمودیم و هزینه های گزافی صرف مشاوره , نمونه سازی و اجرت برای بیش از ۳۰ پروژه متعدد گردید که همگی به شکست منجر شد .

اما این پایان آرزوی ما نبود و بالاخره در مردادماه ۱۳۸۸ اولین جرقه  ساخت آسمان مجازی با تماشای آسمان و ابرها از  سقف نیمه کاره یک پروزه ویلایی در لواسان , زده شد با تماشای  این منظره طبیعی فکرورود مناظر آسمان و ابر و درختان  و ترکیب آن با سقف کاذب , خرید تجهیزات عکسبرداری , آموختن عکسبرداری از آسمان و طبیعت و تکنیکهای چاپ و تولید ؛ همگی  یک سال کامل وقت و انرژی و سرمایه شرکت کوچک ما را به خود اختصاص داد تا در سال ۱۳۸۹ و اواخر شهریورماه اولین نمونه آسمان مجازی ساخته شد و در سقف دفتر  نصب گردیدو سپس نام تجاری یا برند کارانا را که به معنی کار نو و اختراع می باشد برای شرکت و محصولات انتخاب کردیم و با تلاش و هزینه های بسیار در کشور سوییس به ثبت جهانی رساندیم .

در ابتدا نام آن را سقف آسمان نهادیم اما تصمیم گرفتیم با شرکت در اولین نمایشگاه دکوراسیون داخلی پیش رو به نام خانه مدرن , از بازدیدکنندگان بخواهیم برای این محصول نامی انتخاب کنند  که نتیجه آن نام جامع و کامل آسمان مجازی بود .

در این بین تصادفا متوجه تاثیر این محصول زیبا بر روحیه بیماران و افراد تحت درمان در بیمارستانها و مراکز درمانی گشتیم و امروز در صدها بیمارستان , کلینیک و مراکز درمانی از محصول آسمان مجازی کارانا در جهت بهبود حال روحی بیماران استفاده می شود .

اکنون به یاری خداوند آسمان مجازی با گذشت ۸ سال از تولد خود , بعنوان یک  متریال ساختمانی مستقل , کاملا شناخته شده و شرکتهای بسیاری در سراسر ایران و حتی کشورهای همسایه ما از تولید این محصول استفاده نموده و کسب درآمد می نمایند و این افتخار بزرگی برای ما می باشد که توانستیم زمینه اشتغال صدها تن را در کشور خود فراهم نماییم .

خوشبختانه فعالیتهای برند کارانا علاوه بر داخل کشور دارای بازتاب جهانی نیز بوده که نتیجه آن دریافت جایزه و نشان عالی شهرت برند از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ بود که در زمستان ۱۳۹۵ در کاخ سلطنتی وین اتریش  دریافت نمودیم

انسانها بنا به خصلت ذاتی خود همواره نیاز به ارتباط با طبیعت را احساس می نماید .

همانطور که با تماشای عکس یا فیلمی  از طبیعت زیبا  به وجد آمده و حس خوبی پیدا می کنند

اختراع آسمان مجازی بر اساس همین موضوع  صورت گرفت .

ین محصول تصویری حقیقی از آسمان می باشد که با روشهای خاصی بصورت تایلهای مربع شکل تولید شده و برروی سقف نصب می شود و بعلت نورانی بودن آن، نمایی نزدیک به واقعیت را برای بیننده فراهم می سازد. این منظره طبیعی در فضای داخلی علاوه براینکه به زیبایی و لطافت محیط کمک می کند دارای خواص مهمی از نظر درمانی نیزمی باشد.